چهارشنبه ۱۰ آذر ۰۰

علل تغییرات بدنی خانم ها در دهه سوم زندگی.

همه چیز درباره پایان نامه پزشکی از نگارش تا دفاع

علل تغییرات بدنی خانم ها در دهه سوم زندگی.


زنان و دختران در دهه 20 سالگی تغییرات و اتفاقاتی را با افزایش سن در بدن خود تجربه می کنند که برخی از آن ها برایشان ناخوشایند است.

تغییرات بدن ؛ مسائلی که در بدن هر زنی در دهه 20 سالگی رخ می دهد

بزرگسالی سخت است، شاید این چیزی است که دهه 20 سالگی شما را دشوارترین دوره زندگیتان می سازد، تحقیقات جامع به دست آمده تایید کرده است که سطح استرس به شدت در دهه 20 سالگی افزایش می یابد، عجیب است که استرس تا زمانی که از این دهه خارج شوید به بالا رفتنش ادامه می دهد با این حال، چیزی که تغییر می کند این است که چگونه می توانیم از عهده آن برآییم.

دهه 20 سالگی

براساس این داده ها، HBR نشان داد که "احساسات مثبت … نزدیک به اواخر دهه 20 و اویل 30 سالگی شما ادامه می یابد، اما در طرف دیگر این بحران [یک چهارم زندگی]، مثبت گرایی افزایش مداومی خواهد داشت.

با این حال در دهه 20 سالگی، شما شروع به تجربه برخی تغییرات بدنی شدید خواهید کرد، اما ما قول می دهیم که آن ها همگی بد نیستند، در اینجا برخی از چیزهایی وجود دارند که در طی این دهه از زندگی برای زنان اتفاق می افتد.

9 تغییر بدن زنان در دهه 20 سالگی

شما یک منحنی اضافه به دست می آورید:

وقتی متابولیسم شما شروع می شود، ممکن است متوجه افزایش توزیع چربی در باسن، ران و منطقه سینه خود شوید، در همان زمان که متابولیسم تغییر می کند، هورمون ها هم شروع به تغییر می کنند و افزایش وزن نیز اجتناب ناپذیر است.

وزن معمولاً در دهه 20 شما افزایش می یابد، بیشتر به خاطر افزایش چربی بدن در مقایسه با سالهای نوجوانی است، بسیار مهم است که به خاطر داشته باشیم وزن نرمال داشتن BMI [شاخص توده بدنی] بین 18.5 و 24.9. است.

در حالی که وزن اضافه می کنید، ممکن است به رژیم گرفتن فکر کنید، اما ایده خوبی نیست.

طبق گفته متخصص تغذیه، محدود کردن مصرف کالری فقط باعث می شود وزن کم شود و بیشتر رژیم غذایی شما به طور منفی شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد، داشتن تغذیه سالم و الگوهای ورزشی بهتر است.

 

تغییر و تحولات بدن زنان و دختران دهه 20 سالگی

متابولیسم به اوج می رسد و پس از آن کاهش می یابد:

بیشتر زنان به بالاترین میزان متابولیک پایه خود می رسند - مقدار کالری است که بدن شما می سوزاند. این خیلی خوب است، درست است؟

موردی دیگر که به این سطح بسیار بستگی دارد، ژنتیک و نیز سطح فعالیت شما است، اگر شما یک ورزش کار یا کسی هستید که خیلی تمرین می کند، به طور واضح بیشتر از کسی که سبک زندگی غیر فعال دارند، ماهیچه خواهید داشت. به طور کلی، افراد فعال متابولیسم بالاتری نسبت به افرادی دارند که سبک زندگی ساکنی دارند.

متاسفانه، حفظ بالاترین میزان متابولیک پایه شما واقعاً ممکن نیست، چیزی که بالا می رود باید پایین بیاید و این شروع زمانی است که شما در طول دهه 20 خود با آن مواجه خواهید شد.

گرفتگی های عضلانی شما خیلی بدتر می شود:

زمانی که شما 22 ساله می شوید ، احتمالاً مدت یک دهه است که پریود می شوید. انقباض شکم ، که قبلا هم مشکلاتی داشتید، اما حداقل نه گرفتگی عضلات شکم رو به مرگ،

این به خاطر هورمون هایی به نام پروستاگلاندین است، این هورمون ها پوشش رحم را برای ریختن فراهم می کند.

تولید پروستاگلاندین شما در طول دهه 20 سالگی در اوجش قرار دارد و به همین دلیل گرفتگی عضلات شما به این شدت آزاردهنده می شود. اگر چه این هورمون ها بخش مهمی از چرخه هستند، اما می توانید توسط داروها با برخی از درد و رنجی که می کشید، مقابله کنید.

در حالی که ممکن است برای درمان گرفتگی عضلات در همان روزها از آنها استفاده کنید، اما مصرفشان چند روز پیش از دوره تان می تواند باعث کاهش درد گرفتگی شود.

ورزش کردن نیز به طور مرتب توصیه می شود.

 

اتفاقاتی که در دهه 20 سالگی در بدن زنان رخ می دهد

استخوان هایتان قوی تر می شوند:

سلامتی استخوان ممکن است آخرین چیز در ذهن شما درباره دهه 20 سالگی باشد.

زمانی که شما به 30 برسید، شروع به تجربه از دست دادن استخوان می کنید، این باعث می شود ورزش در دهه 20 سلگی اهمیت بیشتری پیدا کند،همچنین استخوان ها در 20 سالگی قوی تر می شوند - بنابراین چرا از آن به نفع خودتان استفاده نکنید؟

در حال حاضر زمان زیادی برای خوردن یک رژیم غذایی با کلسیم و ویتامین D کافی است و به الگویی از ورزش استقامتی نیاز دارید، که هر دو رشد سلول های استخوانی را تحریک خواهند کرد.

درست همان طور که شما نیاز دارید تا سپرده های منظمی داشته باشید، استخوان ها به ورزش، کلسیم و غیره نیاز دارند، وقتی به یائسگی خود رسیدید، وزن استخوان شما به مرور کم می شود.

صورتتان لاغر می شود:

با وجود افزایش چربی بدن در دهه 20، صورت تان لاغر می شود.

در حقیقت، "چربی کودکانه" که ممکن است در سنین نوجوانی به دور گونه ها رفته باشند، کاهش خواهد یافت، هنگام صحبت با شکل، میزان چربی زیرجلدی کاهش می یابد و شما حجم خود را به ویژه در گونه های خود از دست می دهید، کلاژن هم با افزایش سن شما از بین می برد و نسبت به چند سال پیش لاغرتر به نظر می رسید.

در حالی که برخی ممکن است برای از دست دادن چهره بچه گانه خود هیجان زده باشند، اما برخی دیگر این اتفاق را دوست ندارند، علوم پزشکی هنوز یک قرص جادویی برای جلوگیری از از دست دادن چربی صورت ندارد، چه به عنوان بخشی از سن پیری یا بخشی از کاهش وزن کلی.

اما یک برنامه مراقبت از پوست خوب می تواند به شما در این باره کمک کند.

 

مشکلات شایع زنان و دختران در دهه 20 سالگی

کوچک تر شدن باور نکردنی واژن:

چهره شما تنها عضوی از شما نیست که افزایش سن شما را نشان می دهد. اگر امیدوار هستید که این مفصل ران یا باسن شماست که کاهش میابد، متاسفیم که ناامید شدید.

با وجود اینکه ماهیچه های بالاتنه تان هنوز قوی هستند، اما شما قصد دارید برخی تغییرات جالب را در مناطق تحتانی خود تجربه کنید. با این کار ممکن است متوجه شوید که "لبهای بزرگ" یا "لبهای خارجی" و بازی واژن" لاغرتر به نظر می رسند.

کاهش میزان چربی زیر پوستی، چیزی است که باعث این انقباض می شود - درست مانند صورت. بنابراین، اگر شما به دنبال یک حقیقت جالب هستید که در بیست و یکمین سالگرد تولد تان شرکت کنید، از آن استقبال خواهید کرد.

آکنه برمی گردد:

در حالی که آکنه در سنین نوجوانی وجود دارد، اما مطالعه شیوع آکنه در سراسر طول عمر نشان داد که حدود 45 درصد از زنان بین سنین 21 و 30 سال جوش های بزرگسالی دارند. حتی اگر شما در نوجوانی جوش های بسیار ریز داشتید، باز هم ممکن است به عنوان یک بزرگ سال آنها را تجربه کنید.

هورمون ها تا حدی مسئول آن هستند، علاوه بر این، همه چیز از برخورد با استرس برای خوردن غذاهای نشاسته ای تا سیگار می تواند باعث بروز مشکلاتی برای زنان در دهه 20 سالگی آن ها شود. آرایش همچنین می تواند باعث مسدود شدن منافذ و بدتر شدن آکنه شود.

برای برخی دیگر، آرایش صورت می تواند به آنها کمک کند،دیگران ممکن است نیاز به برنامه ریزی با متخصص پوست خود برای کشف گزینه های دیگر داشته باشند.

 

تغییراتی که زنان در دهه 20 سالگی تجربه می کنند

آغاز سلولیت:

در اواسط دهه 20 سالگی شما ممکن است متوجه پوست اطراف ران یا زانوهای خود شوید که کم تر صاف و یک دست هستند، این سلولیت است.

سلولیت یک وضعیت فوق العاده شایع است، در واقع، رایج است که 90 درصد زنان را تحت تاثیر قرار می دهد، اغلب زنان شروع به تجربه تغییر پوست خود بین 25 و 35 سالگی را دارند.

یک سری وقایع در بدن رخ می دهد و از استروژن شروع می شود، زمانی که استروژن شروع به کاهش می کند، شما شروع به تجربه کاهش گردش خون می کنید، کاهشی در گردش خون به این معنی است که اکسیژن و مواد مغذی در جایی که نیاز به رفتن دارند، به دست می آیند.

اکسیژن کم تر باعث کاهش تولید کلاژن می شود و چون سلول های چربی گسترش می یابند، شروع به هل دادن راه خود از طریق کلاژن می کنند و بفرما! - سلولیت. این فقط ثابت می کند که سلولیت کاملاً طبیعی است - نه چیزی که هیچ زنی باید از آن شرمنده باشد.

محرک جنسی "شدید" شما افزایش می یاد:

به لطف ترکیبی از دو دلیل مختلف میل جنسی در دهه 20 سالگی، افراد معمولاً حسشان شدید می شود. انگیزه زیستی برای تولید مثل یک نیروی کامل است . اگر شما در دهه بیست سالگی زندگی خود هستید و توانایی جنسی بالایی را ندارید، این می تواند به خاطر کنترل بارداری شما باشد و نیازی به نگرانی نیست.

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.